İletişim +90 224 233 32 62

Erginakın GIDA   Kimdir?


ERGİNAKIN markasıyla, ağırlıklı hızlı tüketim ürünleri pazarında faaliyet gösteren firmamız ; Erginakın bünyesi ve güvencesi ile üretilmekte ve pazarlanmakta olan ürünleri müşterilerimize sunmaktadır.

1975 yılında, Kapalıçarşı’nın en şık ve en bilinen manifatura ve kumaş mağazası olarak bilinen ‘’ Cengiz Manifatura ‘’ da babası Cengiz Erginakın ile birlikte ticaret hayatına atılan Yavuz Erginakın , 1991 yılında büyük bir atılım yaparak yeni bir aile şirketi kurmuş ve ‘’Erginakın Motorlu Araçlar Ltd.Şti ‘’ firması ile SUBARU marka araçların Güney Marmara Bölgesi Yetkili Bayi ve Servis hizmetini vermeye başlamıştır.

Bundan 3 yıl sonra ; 1994 yılında yine başta Yavuz Erginakın olmak üzere Erginakın ailesi ortaklığı ile Bursa’da kurulan ve sürekli farklı ve piyasada henüz olmayan ürünlerle kendine yer eden ‘’ Erginakın Gıda San. Ltd.Şti ‘’ firmamız , 19 yıllık geçmişi ile her geçen gün ürün yelpazesini ve çalışan sayısını arttırmaktadır.

Asıl işi Subaru marka otomobillerin yetkili satış ve servis bayiliği olan firmamızın ,2. İşi olarak başlayan toptan gıda satış ve üretimi , günümüzde yoğunluk ve hacimsel olarak neredeyse birinci sıraya geçmiştir.

1994 yılında 4 ana ürün ve 20 m2’lik bir depoda başlayan gıda işimiz 2013 yılında , 25 çeşit mal grubu , 7 çeşit ana mal grubunda ‘’ Erginakın markası ile ‘’ fason üretim anlaşması ve 2 ana mal grubunda direkt üretim olarak 350 m2’lik depomuzda devam etmektedir.

Tüm bunların yanında ,Türkiye’nin önemli 2 markasının ( Reina Su , İkbal Lokum ) Güney Marmara Bölge distribütörlüğüne , Çaykur / Didi markasının Sıcak Satış Bölge Pazarlaması’na devam etmektedir.

Erginakın Ltd Şti. bugün itibari ile ERGİNAKIN markası ile Güney Marmara bölgesindeki Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Adapazarı, Eskişehir, Bilecik, İzmit, Yalova, Düzce ve son olarak da İstanbul'daki perakendecilere satış hizmeti veren sektörün önde gelen ve güçlü firmalarından biri haline gelmiştir. Bunun yanında Türkiye’nin önde gelen yerel ve ulusal zincir marketlerinde ve turistik noktalarında da ERGİNAKIN markası ile sizlere hizmet vermekteyiz.

“ Her zaman fark yaratmak” prensibini bir yaşam biçimi olarak belirleyen ERGİNAKIN Ltd Şti. bugüne kadar yeni ve değişik ürünlerle satış ağında yenilikler yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.<

Hem otomotiv hem de Gıda sektöründe faaliyet gösteren her 2 şirket için de , “Yavuz Erginakın ‘’ Otomotiv ve Gıda Grubu Satış ve Gıda Grubu Satın Almadan ; ‘’Hepşen Erginakın ‘’ Finansman , Otomotiv Grubu Satın Alma ve Yeni Yatırımlardan sorumlu olarak geleceğe yön vermektedir.

Firmamız 1994’te 20 m2’lik küçük bir depo ile başlayan hikayesini , 23.01.2013 tarihinde TSE EN ISO 9001 : 2008 belgesini alması ile iş kalitesini dünya çapında belgelendirmiştir.

GELECEK FARK YARATABİLEN VE DEĞİŞİMİ YÖNETEBİLENLERİN YÖNETİMİNDE OLACAKTIR.